Czy dojarki dla krów są polecane?

Spore ułatwienie

Dojarka mobilna dla krów na pewno upraszcza proces doju, a do tego zwiększa wydajność mleka. Na rynku znajdziemy sporo przeróżnych dojarek.

Sama budowa dojarki jest niesamowicie prosta. Składa się ona z czterech kubków udojowych, linii mlecznych, przewodów powietrznych oraz pojemnika na mleko.

Jeśli dojarka mobilna dla krów posiada pompę tłokową, to nie ma w niej na pewno pulsatora. Wynika to z tego, że pompa oraz zawory w puszce oraz pompie pełnią tutaj rolę pulsatora. One otwierają się oraz zamykają z uwagi na kierunek ruchu tłoka. Kubki udojowe jest jednym z elementów głównych wyposażenia.

Jak działa dojarka?

Dojarka działa zgodnie z zasadą, że podciśnienie utrzymywane jest w ssącej komorze. Sam ucisk smoczka następuje poprzez pulsowanie próżni w międzyścianowej komorze. W okresie, gdy w tych dwóch komorach powstaje takie samo niskie ciśnienie, to mleko wypływa ze smoczka. Mleko bezpośrednio trafia do kolektora, a późnej do puszki, czy też do innego przygotowanego pojemnika. W okresie, gdy ciśnienie w międzyściennej komorze wzrasta do atmosferycznego, to rurka gumowa się kurczy, ściska smoczek, a mleko przestaje płynąć.

Nowoczesne dojarki umożliwiają dojenie do stu sztuk krów na godzinę. Z kolei zwykle dojarki pozwolą tylko na wydojenie na godzinę pięciu krów. Zasada ta jest typowa dla dwusuwowych instalacji. Sama częstotliwość pulsacji waha się od 45 do 60 uderzeń na minutę. Na pewno robi to ogromne wrażenie, prawda? Jak najbardziej tak.https://rolnet.pl/Dojarka-mobilna-dla-krow-ATEST-konew-30-l-jeden-aparat-udojowy-p3396