Co zrobić, żeby kwiaty w wazonie utrzymywały się dłużej?

Nie zawsze jest możliwe, aby mieć świeże kwiaty w domu. Jeśli masz wazon lub inny pojemnik, jest to dość łatwe do naprawienia. Jeśli nie, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować świeży wygląd kwiatów na dłużej.

  1. Podczas układania kwiatów użyj gumki lub sznurka, aby przytrzymać łodygi razem, zamiast owijać je taśmą florystyczną. Gumka i sznurek utrzymają wilgoć z przesiąkania do łodyg i gnicia ich od środka. To również zapobiega gromadzeniu się wody wokół taśmy i powoduje pleśń do tworzenia na płatkach i liściach.
  2. Układając kwiaty cięte, upewnij się, że używasz tylko czystego wazonu, na którym nie pozostały żadne resztki z ostatniego czasu. Opłucz go dokładnie lub napełnij zwykłą wodą i pozostaw na noc przed ponownym użyciem.
  3. Upewnij się, że Twój wazon ma dużo miejsca na cyrkulację wody przed dodaniem jej do środka. Kwiaty cięte potrzebują dużej cyrkulacji powietrza, aby końcówki łodyg pozostały świeże, a także aby pleśń nie tworzyła się na samych główkach kwiatów.
  4. Układając kwiaty, staraj się zrównoważyć symetrię z przyjemną dla oka asymetrią. Oznacza to, że podczas gdy niektórzy ludzie mogą preferować idealnie symetrycznie ułożone, reszta woli jak są poukładane proporcjonalnie do ich wielkości. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/ .