Czy czerwona szminka pasuje do każdej kobiety?

Czerwona szminka jest popularnym wyborem kosmetycznym dla kobiet każdego rodzaju, ale nie na wszystkich wygląda dobrze. W rzeczywistości, niewłaściwy odcień czerwieni może sprawić, że niektóre kobiety wyglądają na starsze lub jakby miały złe zęby. Aby dowiedzieć się, do jakich ust czerwona szminka pasuje najlepiej, musisz wziąć pod uwagę swój odcień skóry, kolor włosów i to, czy masz piegi, czy nie.

Osoby o jasnej skórze mają tendencję do wyglądania lepiej w czerwieniach, które są chłodne (na bazie niebieskiej), a nie ciepłe (na bazie żółtej). Niebieskie tony szminki będą odbijać się od bladości Twojej skóry i naturalnie ją podkreślać, nie sprawiając, że będziesz wyglądać na rumianą lub wypłowiałą. Podobnie, jeżeli masz jasne blond włosy, powinnaś nosić więcej odcieni niebieskich, ponieważ będą one współgrały z żółtymi tonami Twoich włosów. Z drugiej strony, osoby o ciemnych włosach powinny wybierać ciepłe czerwienie, ponieważ będą one dobrze kontrastować z ciemnością ich włosów.

Osoby o bladej skórze i piegach powinny całkowicie unikać czerwonej szminki, ponieważ będzie ona przyciągać uwagę do ich wyraźnych cech i sprawi, że będą się one wydawać bardziej oczywiste.

Czerwona szminka najlepiej wygląda na kobietach, które mają symetryczne twarze o średniej długości i szerokości. Jeśli Twoja twarz jest bardzo wąska lub bardzo szeroka, lepiej ją sobie odpuścić. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://makeupio.pl/ .