Łatwo jest stereotypowo postrzegać dyslektyków jako osoby, które mogą pracować tylko w pewnych dziedzinach, które są bardziej kreatywne, jak sztuka czy muzyka. Istnieje jednak wielu dyslektyków, którzy doskonale radzą sobie w dziedzinach wymagających użycia słów i języka, takich jak dziennikarstwo, pisanie i prawo.
Profesjonalni copywriterzy są właściwie doskonałym przykładem tego zjawiska. Copywriterzy wybierają słowa do reklam, szyldów sklepowych, opakowań produktów, stron czasopism – wszędzie tam, gdzie widzisz słowa mające przekonać Cię do kupienia czegoś lub podjęcia jakiegoś działania. Praca wymaga kogoś, kto może myśleć na nogach, komunikować się jasno z klientami i współpracownikami w języku pisanym, myśleć szybko, aby przedstawić rozwiązania problemów, jak się pojawiają, i edytować własną pracę dobrze. Te umiejętności rzeczywiście brzmi jak dobre dopasowanie dla kogoś z dysleksją!
Jak copywriterzy radzą sobie z dysleksją? Wielu z nich korzysta z oprogramowania, które odczytuje tekst na głos w trakcie jego wpisywania. W ten sposób mogą usłyszeć, jak to brzmi podczas pisania go. Ponadto, sprawdzanie pisowni i gramatyki w edytorach tekstu ułatwia wychwycenie błędów, zanim zostaną opublikowane. A solidna znajomość języka bardzo pomaga – dyslektycy mogą potrzebować więcej czasu na czytanie i studiowanie słownictwa niż inni ludzie, aby pisać skutecznie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .