Czym jest shoper?

Shoper to platforma sprzedaży online rodzaju AaaS (z ang. Software as a Service), jaka reklamuje się jako wszechstronne urządzenie dla inwestora zaciekawionego działalnością e-commerce. Czy właściwie jest tak, iż oprogramowanie sprzedawane poprzez Shoper proponuje wszelkie potrzebne urządzenia dobre do zarządzania e-sklepu? Czy należałoby mieć własny sklep na Shoper.pl oraz o czym należy wiedzieć, rozwijając sprzedaż online na platformie Shoper?

Co to jest Shoper?

Mówiąc w skrócie, jest to wszechstronne oprogramowanie do zarządzania sklepu internetowego. Shoper jest artykułem krajowym, przygotowanym poprzez spółkę z Krakowa. Rynkowa premiera Shopera wychodzi na 2005 rok. Do dzisiaj, więc do roku 2021 z oprogramowania Shoper korzysta już ponad 13 tysięcy spółek. To duży rezultat, zważywszy na wielką konkurencję w tejże dziedzinie. Co skłoniło przynajmniej 13 tysięcy klientów do tego, by uwierzyć oczywiście Shoperowi oraz na tejże platformie założyć oraz realizować własny sklep? Należy ponieważ zrozumieć iż za taką decyzją idzie dużo konsekwencji.

Dla kogo przeznaczona jest platforma Shoper?

Oprogramowanie Shoper wyznaczone jest do niewielkich oraz większych spółek mających choćby 50 tysięcy artykułów w propozycji. Jedną spośród ważnych cech oprogramowania e-commerce rodzaju saas jest time to market (czas od momentu pracy nad sklepem, do czasu jego zastosowania). Więc dzięki sprawnemu silnikowi z dużą paletą integracji, dopuszczalne jest otwarcie sklepu internetowego choćby w ciągu paru tygodni. Wielka ilość modeli graficznych udostępnianych poprzez Shopera pozwoli na natychmiastowe dopasowanie szaty graficznej do nowego sklepu.