Do jakich zabiegów można użyć oleju kokosowego?

Olej kokosowy jest naturalnym środkiem nawilżającym i był używany od wieków w klimacie tropikalnym jako środek wspomagający urodę. Podczas gdy niektórzy używają go do gotowania lub jako alternatywę dla masła, inni twierdzą, że olej kokosowy może być stosowany do leczenia skóry, a także do pasty do zębów, oleju do masażu, szamponu i odżywki dla psów, a nawet koloru włosów.

Oto lista zastosowań oleju kokosowego:

Olej do masażu 

Olej kokosowy jest świetny do masażu, ponieważ jest kojący i topi się w temperaturze ciała. Może również zwiększyć krążenie i poprawić przepływ limfatyczny.

Pasta do zębów 

Oil pulling to praktyka zamiatania łyżki stołowej oleju kokosowego w ustach przez 20 minut, aby usunąć bakterie i płytkę nazębną. Pociąganie oleju zostało powiązane z świeższym oddechem, bielszymi zębami, poprawą zdrowia dziąseł, a być może nawet utratą wagi! Niektórzy ludzie donoszą, że nie mogą już tolerować komercyjnych past do zębów po rezygnacji z oil pulling.

Leczenie skóry 

Olej kokosowy może być stosowany w leczeniu suchych stanów skóry, takich jak egzema i łuszczyca, ponieważ nawilża skórę bez zatykania porów. Może być również stosowany do złuszczania twarzy, pozostawiając go na noc, a następnie spłukując ciepłą wodą następnego dnia. 

Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .