Efekty laserowego usuwania rozstępów

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Jakie efekty może przynieść laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów może przynieść imponujące efekty. Zabiegi realizowane w naszym gabinecie pozwalają na zredukowanie uciążliwych zmian z różnych obszarów ciała, takich jak brzuch, pośladki, piersi czy ramiona. Przyczyny rozstępów mogą być dość zróżnicowane, jednak zwykle występują one pod wpływem nagłego wzrostu masy ciała, czynników hormonalnych i genetycznych, zaburzeń tkanki łącznej czy stosowania niektórych leków. Zmiany te często rozwijają się u osób uprawiających kulturystykę i sporty siłowe, a także kobiet w ciąży. Bezpośrednim powodem powstawania rozstępów jest bowiem osłabienie skóry, spowodowane jej nadmiernym rozciągnięciem oraz zerwaniem włókien kolagenowych i elastynowych.

Skuteczna redukcja zmian skórnych

Rozstępy są dużym problemem skórnym głównie w kontekście estetycznym, jednak nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Sposobem na ich wyeliminowanie może być skorzystanie z nowoczesnych zabiegów laserowych, które pozwalają na usunięcie zmian w różnych fazach rozwoju. Początkowo w zmienionej skórze występuje stan zapalny, który trwa nawet przez kilka miesięcy. W tym okresie włókna kolagenowe ulegają zniekształceniu, czemu towarzyszy obrzęk skóry właściwej. W kolejnym etapie następuje faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i stają się wklęsłe. Utrata kolagenu i elastyny jest wówczas dość duża, a pasma przyjmują swoją finalną formę. Realizacja zabiegów laserowych przynosi najlepsze rezultaty w początkowej fazie rozwoju rozstępów, ponieważ odbudowa struktury włókien jest wówczas łatwiejsza. Dla utrzymania efektów zalecamy też profilaktykę, która ogranicza powstawanie nowych zmian i pogłębienie już istniejących oraz zmniejsza ich widoczność.

Jakie efekty zapewniają poszczególne zabiegi umożliwiające usuwanie rozstępów laserem?

Efekty usuwania rozstępów laserem są uzależnione od rodzaju przeprowadzanych zabiegów, ponieważ bazują one na różnych narzędziach oraz technologiach. Ich specyfika powinna być starannie dobrana do potrzeb skóry pacjenta. Rozstępy da się zredukować zarówno za pomocą laseroterapii, jak i innych procedur. W każdym przypadku duże znaczenie ma precyzyjna diagnostyka, którą zawsze przeprowadzamy w naszych gabinetach przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.