Jak bezpiecznie przewozić rowery samochodem?

Najlepszym sposobem na transport roweru samochodem jest wnętrze pojazdu. Jeśli jednak przewozisz rowery, które są zbyt duże, aby zmieścić się we wnętrzu pojazdu, istnieją sposoby na ich bezpieczny i pewny transport.

Ustal, jaki rodzaj bagażnika najlepiej sprawdzi się w Twoim pojeździe. Istnieją bagażniki dachowe, bagażniki montowane na haku i bagażniki montowane na bagażniku. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale generalnie bagażniki dachowe mają większą ładowność, natomiast bagażniki montowane na haku są łatwiejsze do załadowania i rozładowania.

Bagażniki montowane na haku: Bagażniki montowane na haku przyczepiają się do ramy samochodu i mogą przewozić maksymalnie cztery rowery. Oznacza to, że nie można na nich przewozić rowerów z założonym przednim kołem i zdjętą kierownicą. Potrzebny jest również odbiornik haka, który może wymagać instalacji mocowania kuli. Jeśli nie masz jeszcze takiego, jego instalacja może kosztować nawet 2000 złotych.

Bagażniki montowane na ciężarówce: Bagażniki montowane na ciężarówce dołączają do łóżka pickupa, więc ta metoda może nie być dostępna dla wszystkich pojazdów. Pojemność jest zwykle niższa niż bagażniki dachowe, ponieważ te nośniki działają tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo miejsca między łóżkiem ciężarówki i jej tylnej klapie.

Więcej o samochodach znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .