Jak przygotować laptop do sprzedaży?

Pierwszym pytaniem, które pojawia się w głowach większości potencjalnych nabywców laptopów jest to, czy maszyna została wyczyszczona i naprawiona. Istnieje wiele sposobów, aby odpowiedzieć na to pytanie, niektóre obejmują skomplikowane i uciążliwe procesy. Procesy te można podsumować w dwóch podstawowych krokach:

Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie historii komputera, aby usunąć wszelkie dowody osobistego użytkowania. Nie chcesz, aby potencjalni nabywcy pytali o Twój cyfrowy ślad, więc najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest rozpoczęcie od usunięcia plików cookie, historii i wszystkich innych śladów swojej przeszłej działalności. Zwolni to również miejsce na dysku twardym komputera, co ułatwi potencjalnym nabywcom sprawdzenie specyfikacji sprzętowej maszyny.

Drugi krok polega na usunięciu wszystkich starych plików i aplikacji, których już nie potrzebujesz. Dzięki temu komputer będzie działał tak szybko, jak to tylko możliwe.

Trzeci krok polega na usunięciu niepotrzebnych elementów sprzętowych, takich jak bezprzewodowe karty sieciowe i nieużywane porty USB. Usunięcie tych elementów zmniejszy ilość ciepła generowanego przez komputer, dzięki czemu będzie on działał wydajniej i będzie chłodniejszy.  Więcej o technologii znajdziesz na stronie https://www.computerable.pl/ .