Jak schudnąć bez efektu jojo?

Najlepszym sposobem na uniknięcie wielokrotnego tracenia i przybierania na wadze jest przyjęcie stylu życia, który pomoże Ci utrzymać zdrową wagę. Oznacza to rezygnację z niezdrowych nawyków, takich jak jedzenie śmieciowego jedzenia, picie napojów gazowanych i palenie papierosów. Oznacza to również przyjęcie zdrowych nawyków, takich jak jedzenie pięciu porcji owoców i warzyw każdego dnia i ćwiczenie przez 30 minut każdego dnia.

Oto kilka wskazówek od lekarzy, które pomogą Ci schudnąć, nie zyskując go z powrotem:

1. Jedz powoli

Jeśli jesz zbyt szybko, twój mózg nie ma wystarczająco dużo czasu, aby wysłać wiadomość, że jesteś pełny. Zacznij od brania małych kęsów jedzenia, żucia każdego kęsa dokładnie i pauzowania między kęsami, aby dać mózgowi czas na nadrobienie zaległości. Poczujesz się pełniejsza szybciej niż wtedy, gdy będziesz się spieszyć z posiłkiem.

2. Ruszaj się

Ćwiczenia pomagają zwiększyć poziom energii i poprawić samopoczucie, co może ułatwić trzymanie się diety lub rutyny ćwiczeń. Lekarze zalecają, aby codziennie uprawiać co najmniej 30 minut aktywności fizycznej – a ci, którzy spędzają 150 minut tygodniowo, mają największe szanse na utrzymanie wagi przez dłuższy czas.

3. Planuj z wyprzedzeniem

Łatwo jest się przejadać, gdy jedzenie jest łatwo dostępne, więc planuj z wyprzedzeniem, pakując przekąski lub upewniając się, że nie jesz więcej, niż potrzebujesz.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .