Jak schudnąć bez liczenia kalorii?

Kiedy myślimy o utracie wagi, zwykle domyślamy się liczenia kalorii. Wydaje się, że to dobry pomysł – licząc ile jesz i ile spalasz, obliczymy, co powinieneś jeść, aby utrzymać swoją obecną wagę, dając lub zabierając kilka kilogramów. Problem w tym, że ten system jest niezwykle żmudny – odbiera przyjemność z jedzenia i może być zniechęcający, gdy dzienne spożycie kalorii nie do końca mierzy się z Twoimi normalnymi nawykami.

Lepszym sposobem na schudnięcie jest nauczenie się, jak słuchać naturalnych sygnałów głodu wysyłanych przez organizm. Zwracając uwagę na swój apetyt, będziesz miał lepsze wyczucie, kiedy jesteś głodny i kiedy jesteś pełny, co pomoże utrzymać kalorie w ryzach bez całej matematyki. Poza ilością spożywanych pokarmów istnieje wiele innych czynników wpływających na utratę wagi: jakość diety i ilość aktywności fizycznej każdego dnia są równie ważne.

Skupiając się na tym, by być bardziej świadomym tego, czego potrzebuje Twój organizm w danym momencie, będziesz dokonywać lepszych wyborów co do tego, jakich pokarmów pragnie i ile ich potrzebuje. Będziesz czuć się bardziej zadowolony z posiłków i przekąsek, co zapobiegnie przejadaniu się później. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .