Jaki kupić śpiworek do wózka na zimę?

Wielu rodzicom problem sprawia dobranie odpowiednich akcesoriów do wózka. Można pogubić się w szerokiej gamie dostępnych produktów. Podobnie jest ze śpiworkami. Nie można zignorować tego problemu szczególnie w trakcie zimy, gdy używanie kocyka może nie być wystarczające. Jak wybrać śpiworek do wózka, aby spełniał oczekiwania i długo służył?

Dobierz rozmiar śpiworka do wielkości wózka

Bardzo istotne jest to w przypadku gondoli (ale czasami też siedziska spacerówki), ponieważ ich rozmiary znacznie się od siebie różnią. Największe są zazwyczaj te z zestawów 3w1, ale najlepiej jest sprawdzić parametry na stronie producenta. Śpiworek do wózka może być tylko trochę większy.  Do spacerówki przyda się długi śpiworek 100-110 cm). Mały użytkownik będzie miał więcej miejsca na nóżki, a akcesorium być może starczy do końca okresu korzystania z wózka.

Oceń ważne szczegóły wykończenia śpiworka do wózka

Często dopiero w praktyce okazuje się, że niektóre drobiazgi utrudniają codzienne spacery z dzieckiem. Mamy lubią, gdy głowę maluszka i szyję otula futerko. Jednak czasami dziecko notorycznie bierze je do buzi. Jest to nie tylko niehigieniczne. Grozi też zadławieniem, gdy drobne włoski dostaną się do gardła oseska. Dlatego warto upewnić się, że futerko można szybko odpiąć, a napy nie odstają i nie będą przeszkadzać dziecku. Przed ostatecznym wyborem warto upewnić się, czy śpiworek do wózka ma dobrze wycięte otwory na pasy i czy są one dokładnie obszyte. Jeśli chce się nabyć śpiworek do wózka spacerowego dla chodzącego już brzdąca, trzeba poszukać taki z odpinanym dołem. Dzięki temu nie będzie on ciągle brudny od butów, gdy potomstwo część spaceru spędzi na własnych nogach.