Jaki wystrój powiększy optycznie Twój pokój?

Nie jest tajemnicą, że istnieją sztuczki, dzięki którym pokój wydaje się większy. Najłatwiej jest zmniejszyć ilość mebli i bałaganu w nim, ale można również dodać elementy do wystroju, które sprawią, że będzie wydawał się większy bez konieczności pozbywania się biurka i krzeseł. Zwłaszcza jeśli masz małe mieszkanie lub condo, sposób, w jaki układasz swoje meble może mieć ogromny wpływ na to, jak przestrzeń wydaje się Tobie i osobom odwiedzającym.

Kilka podstaw: Pokój będzie wydawał się większy, gdy jego ściany są pomalowane na jaśniejszy kolor, więc nie wypełniaj ścian obrazami i plakatami. Jeśli to możliwe, unikaj mebli o dużej powierzchni – zajmują one więcej miejsca i sprawiają wrażenie, że mieszkasz w pudełku po butach.

Zamiast tego używaj małych stolików bocznych i stołów konsolowych do przechowywania lamp, książek i wszelkich innych przedmiotów dekoracyjnych, które chcesz mieć na widoku. Meble z zaokrąglonymi krawędziami również sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać na większą niż kwadratowe lub prostokątne kształty, więc pamiętaj o tych proporcjach, szukając nowych. Jeśli jesteś gotowy, aby dodać trochę wystroju do swojego pokoju, spróbuj tych wskazówek. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://uporzadkowane.pl/ .