Jakie rośliny można sadzić zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie?

Na balkonie można uprawiać wiele roślin, ale muszą one być szczególnie wytrzymałe, aby poradzić sobie w trudnych warunkach. Te rośliny dobrze rosną zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie:

-Kaktusy znane są z tego, że potrafią przetrwać w pustynnym klimacie, więc są dobrym wyborem zarówno na balkony, jak i do ogrodów. Oprócz kłujących kolców, które pomagają im chronić się przed drapieżnikami, kaktusy ewoluowały, aby poradzić sobie z brakiem wody w ich rodzimych środowiskach.

-Sukulenty i inne rośliny o grubych liściach lub łodygach są również odporne na suszę i często określa się je jako „rośliny pustynne”, więc zazwyczaj dobrze rosną na balkonach i w ogrodach.

Sosny pochodzą z lasów sosnowych, które występują w wielu różnych miejscach na świecie – od południowej Europy po północno-zachodni Pacyfik. Mogą one rosnąć zarówno na balkonach, jak i w ogrodach, ale ważne jest, aby upewnić się, że wybrana sosna jest rodzima dla danego regionu, a nie jest gatunkiem nierodzimym, który mógłby spowodować problemy, gdyby uciekł do środowiska naturalnego.

-Jagody są mniejszymi roślinami, które mogą wydawać się niezbyt dobre na balkonie, ale istnieje wiele odmian, które można uprawiać na balkonie. 

Więcej o ogrodzie i roślinach znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .