Jakie urządzenia smart możemy dziś kupić?

Słowo „inteligentny” kojarzy nam się zwykle z urządzeniami, takimi jak termostat czy system oświetlenia, którymi można zdalnie sterować za pomocą aplikacji. W rzeczywistości coraz szersza gama produktów może być wyposażona w czujniki, silniki i zaawansowane algorytmy, które sprawiają, że są one inteligentniejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Istnieje wiele gadżetów, które mogą robić takie rzeczy, jak śledzenie wzorców snu lub zarządzanie podróżą i potrzebami transportowymi. Tego typu urządzenia zazwyczaj posiadają aplikację na smartfona do monitorowania i dostosowywania ustawień.

Wraz z postępem technologicznym obserwujemy przesunięcie w kierunku bardziej złożonej automatyzacji. Na przykład, zamiast śledzić harmonogram snu, inteligentny pokrowiec na materac zapewnia relaks poprzez ruch fizyczny. Pokrowiec materaca jest zaprojektowany tak, aby poruszał się w górę i w dół w odpowiedzi na wzorce oddechowe użytkownika. Podobnie, czujnik dymu bierze pod uwagę takie czynniki jak temperatura i wilgotność przy określaniu, czy w budynku wybuchł pożar.

Przyszłość technologii inteligentnego domu to obietnica większej wygody i bezpieczeństwa. Więcej o nim znajdziesz na stronie https://supertechnology.pl/ .