Kasy pancerne – co musimy wiedzieć?

Właściciele wielokrotnie mają kłopot z gromadzeniem większej ilości gotówki. Szczególnie jeżeli jest ona w codziennym obrocie. Więc także oczekiwania jakie stawiają przedstawiciele spółek w jakich obrót gotówką jest ciągle są jeszcze większe. Pragną oni zagwarantować największy stan zabezpieczenia, więc także decydują się na kasy pancerne, jakie zapewniają gromadzenie gotówki i pozostałych rzeczy w pewnym miejscu.

Klasy wytrzymałości

Kasy pancerne dostępne są w rozmaitych klasach wytrzymałości na włamanie – charakteryzujemy klasy S1 oraz S2 – realizują one zasady PN-EN 14450 i w klasy 0-XIII – realizujące zasady PN-EN 1143-1. To, jaka klasa sprawdzi się we własnym wypadku zależne jest od wartości umieszczanych produktów. Jeżeli idzie o sejfy domowe, jakości S1 oraz S2 głównie są dostateczne. Kasa pancerna, jaka ma być umieszczona w gabinecie lub w miejscu kasowym winna gwarantować większą ochronę, klasa wytrzymałości winna zatem być większa.

Zadania kas pancernych

Generalnie zadanie kasy można stwierdzić jako zabezpieczenie wartościowej zawartości przed kradzieżą, jak i uszkodzeniem. W użytku instytucjonalnym niezwykle wielokrotnie kasy stosuje się do trzymania materiałów o zwiększonym poziomie poufności. W tymże wypadku kasy mają zabezpieczyć spółkę przed stratą ważnych informacji. Należałoby podkreślić, iż ciągle nie wszelkie dokumenty w przedsiębiorstwach tworzy się także w wersjach cyfrowych. Także, kasa pancerna ma także uniemożliwić dostęp do informacji nieuprawnionym do tego pracownikom spółki.