Kiedy warto kupić rozsuwane drzwi?

Wiele osób wciąż żyje w błędnym przekonaniu, że drzwi przesuwne to po prostu moda lub trend, albo że są one przeznaczone tylko dla domów o specyficznym układzie. Chociaż prawdą jest, że drzwi przesuwne zostały spopularyzowane przez ostatnie filmy i programy telewizyjne, w rzeczywistości mogą być całkiem funkcjonalne w wielu sytuacjach.

Kiedy stosować drzwi przesuwne?

-Drzwi przesuwne najlepiej stosować w pomieszczeniach z dużą ilością narożników i dużych otwartych przestrzeni. Dzieje się tak dlatego, że przestrzeń pomiędzy każdą ramą drzwi pozwala na przepływ większej ilości powietrza niż w przypadku zwykłych drzwi zawiasowych.

-Chociaż drzwi przesuwne są idealne dla dwóch pomieszczeń, które dzielą się otwartą przestrzenią (jak wejście lub korytarz), zaleca się, aby nie używać ich pomiędzy dwoma sypialniami. Dzieje się tak dlatego, że często są one dostarczane jako jeden duży kawałek szkła, co może ułatwić komuś zaglądanie do Twojego pokoju, kiedy nie powinien być w stanie.

Ile kosztują typowe drzwi przesuwne?

-Cena typowych drzwi przesuwnych będzie zależeć od kilku czynników: rozmiar drzwi, czy trzeba niestandardowe ramy dla drzwi, aby dopasować, i materiał, z którego drzwi są wykonane.

-Możesz być w stanie uzyskać szklane drzwi przesuwne w cenie zaledwie 1200 złotych, jeśli rozejrzysz się po okolicy.

Więcej inspiracji do domu znajdziesz na stronie https://domzobrazka.pl/ .