Kto powinien trenować jogę?

Jak każde ćwiczenie, joga nie jest dla każdego. Może być wymagająca fizycznie, a pozycje, które zmuszają ciało do granic możliwości, mogą nie być odpowiednie dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami lub poważnymi urazami. Jeśli masz już jakieś problemy zdrowotne lub chroniczny ból, porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem praktyki jogi – zna on twoją historię medyczną lepiej niż ktokolwiek inny i może ci doradzić, co jest, a co nie jest bezpieczne w twojej sytuacji.

Hatha joga pomoże ludziom w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej osiągnąć większą elastyczność, siłę, wytrzymałość i równowagę. Praktyka jogi była rozwijana przez wieki, aby zaspokoić potrzeby ludzkiego ciała w miarę starzenia się – młodsi ludzie nie są w żaden sposób wykluczeni z jej korzyści. Istnieje wiele pozycji odpowiednich dla osób w każdym wieku, w tym dla dzieci w wieku zaledwie czterech lat, co może pomóc uczniom rozwijać koncentrację i skupienie już we wczesnym okresie życia.

Jeśli obawiasz się ograniczeń fizycznych, jeśli chodzi o jogę, nie pozwól, aby to powstrzymało cię przed wypróbowaniem jej! Istnieje wiele łagodnych zajęć dostępnych, które pozwolą Ci ćwiczyć we własnym tempie z modyfikacjami dla każdego poziomu. Joga jest również świetna do budowania siły górnej części ciała (szczególnie ważne dla seniorów) poprzez skupienie się na pozycjach, które wymagają wyciągnięcia ramion nad głowę. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .