Strój jedno czy dwuczęściowy – który wybrać?

Od stóp do głów, kostium kąpielowy jest jedyną rzeczą, którą będziesz mieć na sobie podczas pobytu na plaży lub przy basenie. Prawdopodobnie będziesz go mieć na sobie podczas jedzenia w restauracji lub wylegiwania się przy hotelowym basenie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać strój, który sprawi, że Twoje wakacje będą tak wygodne i bezproblemowe, jak to tylko możliwe.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów kostiumu kąpielowego – jak bardzo chcesz go zakryć, jaki typ dopasowania lubisz i jak długo zamierzasz w nim przebywać? Odpowiedzi na te pytania zależą od tego, kim jesteś i jakie masz plany na podróż. 

Po pierwsze, porozmawiajmy o dwóch różnych stylach: jednoczęściowych strojach kąpielowych i dwuczęściowych. Kostiumy jednoczęściowe mogą być bez ramiączek, z fałdkami, wiązane na plecach, a nawet mogą mieć wbudowane staniki. Dwuczęściowe kostiumy mają staniki i figi (lub szorty) w różnych stylach i poziomach krycia. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, jeśli chodzi o poziom komfortu i opcje stylistyczne. Z reguły stroje jednoczęściowe są bardziej skromne niż dwuczęściowe. Oferują one pełne pokrycie, dzięki czemu nie czujesz się odsłonięty. Dlatego jeśli nie chcesz pokazywać zbyt wiele ciała, wybierz jednoczęściowy. Jeśli jednak chcesz wyeksponować swoje ciało, warto postawić na strój dwuczęściowy. Więce podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://creastyle.pl/.